Koszykarki Pałacu nadal bez porażki w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu nadal bez porażki w Tarnowie

Trwa zwycięska seria spotkań przed własną publicznością drugoligowych koszykarek MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. W trzecim z rzędu meczu rozegranym w hali przy ul. Gumniskiej, tarnowianki wygrały 74-58 (22-12, 17-15, 18-16, 17-15) z Ikarem Niepołomice, umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

Jeszcze w 3 min notowano remis 4-4. Kolejne pięć minut zespół trenera Pawła Michalika wygrał jednak 11-0 i po rzucie Natalii Malagi prowadził 15-4. Końcówka pierwszej kwarty znów przebiegała pod znakiem wyrównanej gry i odsłona ta zakończyła się dziesięciopunktową wygraną koszykarek Pałacu.

W 12 min po kolejnych dwóch trafieniach Natalii Malagi przewaga tarnowianek wzrosła do dwunastu „oczek” (26-14). Pięć minut później, dzięki punktom bardzo skutecznej w tej kwarcie Iwony Janas – zdobyła trzynaście z piętnastu punktów dla Ikara – przewaga gospodyń zmalała do siedmiu punktów (30-23). W ostatnich trzech minutach tej odsłony koszykarki MKS Pałac Młodzieży trzykrotnie trafiły za trzy punkty (dwukrotnie Kinga Wilk i Debora Sajdak), dzięki czemu do przerwy wygrywały 39-27.

Po dwóch minutach gry po zmianie stron i kolejnych dwóch „trójkach” grającej asystentki trenera, Debory Sajdak, na tablicy pojawił się wynik 46-31. W 26 min było 46-37, ale dwie minuty później po rzucie Aliny Kłosowicz przewaga tarnowskich koszykarek wzrosła do osiemnastu punktów (55-37). W końcówce trzeciej kwarty, zawodniczki z Niepołomic zmniejszyły nieco dzielący oba zespoły dystans i po trzydziestu minutach przegrywały 43-57.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od sześciu punktów zdobytych przez przyjezdne i w 33 min po kolejnych punktach Iwony Janas, tarnowianki prowadziły tylko 57-49. Cztery minuty później było 61-52. Dzięki skutecznej grze Pauliny Liszki, w 39 min podopieczne trenera Pawła Michalika wygrywały jednak już 71-52, pieczętując tym samym ósme w tych rozgrywkach zwycięstwo.

MKS PM „Be ComplEat”: Debora Sajdak 19 (5x3), Natalia Malaga 15 (1x3), Sylwia Siedlik 11 (3x3), Alina Kłosowicz 9, Paulina Liszka 8, Kinga Wilk 6 (1x3), Michalina Gołębiowska 4, Klaudia Stachura 2, Martyna Kolbusz 0, Dagmara Sutkowska 0, Julia Świętochowska 0, Julia Węglarz 0.