Żużlowe rozmaitości - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Żużlowe rozmaitości

Znany jest już nowy termin zaległego meczu żużlowców Unii Tarnów z Polonią Piła. Wiadomo także z kim młodzi zawodnicy „Jaskółek” rywalizować będą w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski oraz jak wypadli ich starsi koledzy w kwalifikacjach do SEC Challenge.

Timo Lahti (z lewej)

Jak poinformowała Główna Komisja Sportu Żużlowego, zaległy mecz drugiej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej pomiędzy Unią Tarnów i Polonią Piła rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Tarnowie w sobotę 11 maja o godz. 16.30.

Już w najbliższą sobotę, 4 maja rozpocznie się rywalizacja w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Przystąpi do niej 18 zespołów - w tym ACCR Junior Team (młodzieżowa reprezentacja Czech) i dwie drużyny Włókniarza Częstochowa – podzielonych na pięć grup. Tarnowska Unia trafiła do grupy „C”, w której za rywali mieć będzie zespoły: obrońców tytułu - Orlen Cellfast Wilków Krosno, Motoru Lublin i Texom Stali Rzeszów. Pierwszy turniej rozegrany zostanie za dwa dni w Krośnie (godz. 11). Na niedzielę 12 maja zaplanowany jest turniej w Lublinie, w środę 22 maja drużyny grupy „C” wystąpią w Tarnowie, a ostatni turniej odbędzie się w czwartek 23 maja w Rzeszowie.

Dwóch zawodników Unii Tarnów: Timo Lahti (na zdjęciu) i Marko Lewiszyn, rywalizowało w środę w rundach kwalifikacyjnych do SEC Challenge. Zdecydowanie lepiej z nich spisał się Fin, który z dorobkiem 14 pkt. wygrał zawody w austriackim Mureck (jedynie w pierwszym starcie przegrał z Duńczykiem Frederikiem Jakobsenem. Ukrainiec podczas turnieju w węgierskim Debreczynie zdobył natomiast siedem punktów, co wystarczyło mu do zajęcia dziewiątego miejsca. W sobotę 4 maja na torze w słoweńskim Krsko o awans powalczy trzeci z zawodników Grupy Azoty Unii, Francuz, David Bellego.

Fot. www.unia.tarnow.pl

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski