Koszykarze MUKS 1811 Unii nie sprostali Pogoni - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze MUKS 1811 Unii nie sprostali Pogoni

W ostatnim w pierwszej rundzie (i w tym roku) meczu przed własną publicznością, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Pogonią Ruda Śląska. Pojedynek ten zakończył się porażką naszego zespołu 66-74 (17-17, 12-16, 10-20, 27-21).

W 2 min gospodarze przegrywali 0-4, ale trzy minuty później po rzutach wolnych Tomasza Bryzka, na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 8-4. W 6 min dzięki „trójce” Mateusza Piski było 11-6, na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty to goście prowadzili jednak 12-11. Na początku 10 min po dwóch trafieniach z linii rzutów wolnych Mateusza Respondka, tarnowianie przegrywali 14-17, trafienie Tomasza Palmowskiego oraz punkt Tomasza Bryzka, spowodowały jednak, że pierwsza kwarta zakończyła się remisowo.

W drugą część meczu znów lepiej weszli koszykarze z Rudy Śląskiej, którzy w 13 min wygrywali 20-17. Akcja 2+1 Tomasza Palmowskiego doprowadziła jednak do remisu 20-20, a w 15 min po rzucie Tomasza Bryzka było 23-20 dla podopiecznych trenera Jarosława Mosio. W odpowiedzi sześć punktów zdobyli goście (23-26 w 17 min), ale w 19 min po trzypunktowej akcji Tomasza Bryzka na tablicy pojawił się wynik 29-29. W końcówce pierwszej połowy trafili jednak Paweł Mol i Tomasz Stankala, stąd też do szatni oba zespoły zeszły przy czteropunktowym prowadzeniu Pogoni.

W 24 min tarnowianie przegrywali tylko 35-38. W dalszych minutach trzeciej kwarty koszykarze MUKS 1811 Unii zdobyli jednak tylko sześć punktów (po „trójkach” Tomasza Palmowskiego i Michała Skowrona), stracili natomiast piętnaście i po trzydziestu minutach przegrywali już 39-53.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od kolejnych czterech punktów przyjezdnych, którzy w 32 min po rzucie Patryka Jelenia prowadzili 57-39. W kolejnych minutach cały czas utrzymywało się kilkunastopunktowe prowadzenie zespołu z Rudy Śląskiej, który w 38 min wygrywał 68-51. Po pięciu z rzędu punktach Michała Moskala oraz trafieniach z linii rzutów wolnych Łukasza Wardzińskiego i Michała Skowrona, minutę później tarnowianie przegrywali tylko 61-68. Całości strat nie udało im się jednak odrobić i musieli pogodzić się z czwartą w tym sezonie domową porażką.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Palmowski 17, Michał Skowron 12, Tomasz Bryzek 11, Mateusz Piska 8, Łukasz Wardziński 6, Michał Moskal 5, Michał Szewczyk 4, Paweł Zaczkiewicz 2, Kamil Jewuła 1, Michał Kaliński 0, Dominik Niemczura 0.