Kolejna pewna wygrana koszykarek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejna pewna wygrana koszykarek

W drugiej kolejce rewanżowej rundy spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów zagrały w hali przy ul. Gumniskiej z Wisłą CanPack II Kraków. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną gospodyń, które pokonały krakowianki 82-49 (20-8, 19-20, 19-10, 24-11).

Mecz rozpoczął się wprawdzie od punktów zdobytych przez Martynę Gajoch, ale po dwóch trafieniach Aliny Kłosowicz, tarnowianki prowadziły 4-2. W rewanżu trafiła Patrycja Pyka (4-4 w 3 min), w 5 min po kolejnych punktach swojej kapitan koszykarki Pałacu wygrywały jednak 11-4. Pod koniec 8 min dwa celne rzuty Kingi Wilk pozwoliły tarnowiankom na powiększenie przewagi do dwunastu „oczek” (18-6) i takim właśnie prowadzeniem MKS PM „Be ComplEat” zakończyła się pierwsza kwarta.

Początkowe minuty drugiej części meczu miały zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Oba zespoły trafiały praktycznie na przemian i w 16 min na tablicy pojawił się wynik 32-20. Na minutę przed końcem tej odsłony koszykarki Wisły CanPack II zmniejszyły straty do zaledwie czterech punktów (32-28). Celne rzuty Aliny Kłosowicz i Kingi Wilk, spowodowały jednak, że do przerwy Pałac wygrywał 39-28.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od trafienia – tym razem za trzy punkty – Martyny Gajoch. W 23 min po dwóch „trójkach” Magdaleny Maksymowicz było jednak 45-28, a cztery minuty później przewaga tarnowianek przekroczyła granicę dwudziestu punktów (49-28). Po dwóch akcjach 2+1 rywalek, w 38 min na tablicy pojawił się wynik 49-35. W końcowych fragmentach trzeciej kwarty za trzy punkty trafiły jeszcze Natalia Malaga oraz Kinga Wilk i po trzydziestu minutach nasz zespół prowadził 58-38.

Czwartą kwartę tarnowianki rozpoczęły od mocnego uderzenia. Początkowy jej fragment wygrały 12-0 i w 33 min po trafieniu za trzy punkty Sylwii Siedlik wygrywały 70-38. Trzy minuty później ich przewaga zmalała co prawda do dwudziestu pięciu punktów (72-47), ale w ostatnich minutach drużyna z Tarnowa zdecydowanie powiększyła dzielący obie ekipy dystans. Wygraną MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” przypieczętowała Dagmara Sutkowska.

MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat”: Alina Kłosowicz 16, Kinga Wilk 15, Magdalena Maksymowicz 14, Sylwia Siedlik 14, Paulina Liszka 5, Natalia Malaga 5, Dagmara Sutkowska 5, Julia Węglarz 4, Michalina Gołębiowska 2, Martyna Kolbusz 0, Karolina Laszota 0, Julia Świętochowska 0.