Derby Małopolski dla piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Derby Małopolski dla piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W ostatnim w tym roku spotkaniu przed własną publicznością tarnowianie pokonali 32-22 (16-13) inną „siódemkę” z Małopolski, MTS Chrzanów i na kolejkę przed zakończeniem rundy przewodzą stawce drużyn występujących w grupie „C”.

Początek spotkania wskazywał na łatwą wygraną gospodarzy, którzy w 3 min po rzutach Jakuba Kowalika i Kamila Drobieckiego prowadzili 2-0. Trzy minuty później było wprawdzie 3-2, ale po trzech z rzędu trafieniach Daniela Dutki, w 9 min na tablicy pojawił się rezultat 6-2. W 9 min po kolejnych trafieniach duetu Jakub Kowalik – Kamil Drobiecki przewaga podopiecznych trenera Ryszarda Tabora wzrosła do pięciu bramek (9-4), kolejne minuty należały jednak do „siódemki” z Chrzanowa. W 14 min po akcji Patryka Madei goście przegrywali tylko 7-9, w 19 min Jakub Romian doprowadził natomiast do remisu 11-11. W odpowiedzi trafił jednak Kamil Drobiecki, dwie bramki dorzucił Daniel Dutka i w 26 min było 14-11. Trzybramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca pierwszej połowy.

W początkowych minutach po zmianie stron – podobnie zresztą jak w całym meczu – bardzo dobrze między słupkami spisywali się obaj bramkarze: Dawid Ciochoń i Marcin Górkowski, stad też w 44 min notowano wynik 20-18. Dalsze minuty należały do bardzo dobrze spisujących się w defensywie tarnowian. W 47 min po dwóch rzutach Michała Chodary i trafieniu Marcina Wajdy było już 23-18. Pięć minut później dzięki dwóm akcjom tego ostatniego, SPR PWSZ prowadził natomiast 27-20. Między 53 a 58 min, po rzutach Michała Chodary, Kacpra Lazarowicza oraz Daniela Dutki, gospodarze zdobyli pięć bramek nie tracąc żadnej i na dwie minuty przed końcem ich przewaga osiągnęła rekordowe tego dnia rozmiary jedenastu trafień (32-21). Najlepszymi zawodnikami spotkania uznani zostali: Michał Chodara oraz Patryk Madeja.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Daniel Dutka 9, Michał Chodara 5, Kamil Drobiecki 5, Kacper Lazarowicz 4, Jakub Kowalik 3, Marcin Wajda 3, Albert Sanek 1, Jakub Spieszny 1, Łukasz Szatko 1, Emilian Jewuła, Krzysztof Mogielnicki.