Siostry Kałuckie z ministerialnymi stypendiami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siostry Kałuckie z ministerialnymi stypendiami

Natalia Kałucka (wychowanie fizyczne) oraz Aleksandra Kałucka (matematyka) z Akademii Tarnowskiej znalazły się w gronie stypendystek Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2023/2024. Ministerialne wsparcie przyznawane jest za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, a tarnowianki otrzymały je w tej ostatniej dziedzinie.

Aleksandra i Natalia Kałuckie

O wypłacane jednorazowo stypendium w wysokości 17 tysięcy złotych ubiegało się 1068 studentek i studentów. Przy przyznawaniu stypendiów obowiązywała zasada równego traktowanie dyscyplin naukowych i artystycznych, przy czym w każdej z nich rekomendowane było przyznanie nie więcej niż 18 stypendiów. W przypadku wniosków zawierających osiągnięcia sportowe ustalono natomiast przyznanie maksimum 36 stypendiów.

Ostatecznie spośród 1048 wniosków spełniających warunki formalne, minister nauki Dariusz Wieczorek przyznał stypendia 386 studentkom i studentom – 309 za osiągnięcia naukowe, 35 za osiągnięcia sportowe, 26 za osiągnięcia artystyczne oraz 16 za osiągnięcia naukowo-artystyczne.

Fot. www.anstar.edu.pl